Již dnes večer první slosování účtenkovky

Dnes večer v 18:53 proběhne na TV Prima slosování účtenkové loterie. Následně pak budou zveřejněny na oficiálních stránkách účtenkovky v 19:00 kompletní výherní listiny.

Pro první slosování bylo zaregistrováno kolem 11 milionů účtenek. Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová se domnívá, že tato loterie ve svém prvním měsíci dostatečně zaujala spotřebitele. V novém roce pak bude proveden průzkum, při kterém se bude zjišťovat, jestli jsou výhry dostatečně atraktivní a případně se přistoupí ke změnám.

Jak se lidé dozví o své výhře?

Hráči, kteří registrovali účtenky jednorázově bez přihlašování, dostanou informaci o výhře na svůj mail nebo telefonní číslo. Majitelé hráčského účtu najdou informace o výhře v záložce Výhry.

Kdy budou výhry vyplaceny?

Osobní výplata výher v sídle Sazky bude možná již následující den – tedy od 16 listopadu. U výher nad 20 000 Kč bude výplata provedena pouze bezhotovostně. Tato výplata na účet proběhne v nejbližším možném termínu – obvykle se zasílá 17. nebo 2. den v měsíci.

Vyjádření ministra financí Ivana Pilného k účtenkovce:

Cíl Účtenkovky, aby se vystavování účtenek stalo v České republice samozřejmostí, se úspěšně naplňuje. Pohled na čísla hovoří jasně – účtenky nekončí v koši, lidé si je berou a obchodníci vystavují. To je základ úspěchu elektronické evidence tržeb, ke kterému vedou dvě možné cesty: První z nich je cesta povinného odebírání účtenek ze zákona, stovek kontrolorů a represí, druhou je cesta pozitivní motivace. Jsem rád, že my jsme fungující EET dosáhli prostřednictvím cesty druhé, která je ve výsledku i mnohem levnější. Efektivita Účtenkovky je v tomto ohledu naprosto nedostižná, uvedl ministr financí Ivan Pilný.

Diskuze